Presidenti i KOKSH pergezon nenkampionen e Evropes Luiza Gega

Presidenti i KOKSH Z. Viron Bezhani priti sot në prani edhe të Anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, nënkampionen e Evropës,  medalje argjendi në garën 3000m pengesa, në Kampionatin Europian të Atletikës në mbajtur në Amsterdam javën e kaluar, atleten Luiza Gega, së bashku me trajnerin e saj z. Taulant Stërmasi të shoqëruar nga President i Federatës […]

Dita Olimpike ALBANIA 2016

Edhe Shqiperia si gjithe Levizja Olimpike sot feston DITEN OLIMPIKE . Konceptet Leviz , Meso, Zbulo jane njohur dhe realzuar nga te gjitha shkollat e vendit qe realizuan Javet Olimpike ne shkolla. Suksesi kesaj dite ishte te mesojm te behemi aktiv dhe te perfitojme te gjitha dobite qe sjell sporti per nje jete te shendetshme […]

Java Olimpike / Olympic Week in ALBANIA

Java Olimpike në Shqipëri Programi Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar “Edukimi Olimpik në Shkollë 2016” , i cili është një program edukativ me qëllim promovimin e Vlerave Olimpike dhe integron plotësisht tre konceptet: Lëviz, Mëso dhe Zbulo, u realizua në tre faza Faza e I-rë: Seminar mbi Edukimin Olimpik, 23 Mars 2016 Më 23 Mars 2016, […]